bip.gov.pl
A A A K

SmodBIP

Efektywność energetyczna

Informacja nt. efektywności energetycznej w Państwowej Straży Rybackiej Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Bydgoszczy

         

Państwowa Straż Rybacka w Bydgoszczy w celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2019 podjęła następujące przedsięwzięcia:

1. Wycofano z użytkowania  3 przestarzałe i wyeksploatowane spalinowe silniki zaburtowe.

2. Zakupiono nowoczesne 3 silniki spalinowe silniki zaburtowe do łodzi motorowych, które charakteryzują się niskim zuzyciem paliwa i kosztami eksploatacji.

Państwowa Straż Rybacka w Bydgoszczy w celu poprawy efektywności energetycznej w roku  2018  podjęła następujące przedsięwzięcia ;

  1. Wycofano z użytkowania 3 wyeksploatowane pojazdy samochodowe.

  2. Zakupiono 6 samochodów terenowych charakteryzujących się niskimi kosztami eksploatacji i niskim zużyciem energii.

W celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2019 planuje się zakup nowoczesnych zaburtowych silników spalinowych oraz likwidację wyeksploatowanych silników będących w użytkowaniu przez PSR w Bydgoszczy.

Państwowa Straż Rybacka Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Bydgoszczy w celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2017 podjęła następujące przedsięwziecia:

  1. Zlikwidowała zaburtowy silinik spalinowy z roku 1993 będący na   wyposażeniu Posterunku PSR w Kruszwicy i kupiła nowy charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa.
  2. Wymieniła  2 komputery PC z roku 2008  na 2 nowe  notebooki o niskim zużyciu energii elektrycznej.
  3. Wymieniła 2 komputery PC z roku 2011 na 2 nowe charakteryzujące sie   niskim zużyciu energi elektrycznej .
  4. Wymieniła 2 monitory komputerowe z roku 2011  na nowe z  charakteryzujące się niskim zużyciem energi elektyrycznej.
  5. Wymieniła 1 urządzenie wielofunkcyjne z roku 2003  na nowe charakteryzujące się niskim zużyciem energii elektrycznej.
  6. Zlikwidowała wyeksploatowany samochód Nissan Terrano z roku 2004.

W celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2018 PSR w Bydgoszczy planuje wymianę wyeksploatowanych samochów na nowe odpowiadające aktualnym wymaganiom w zakresie ochrony środowiska i spalania paliwa.


Państwowa Straż Rybacka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy w celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2016 r. podjęła następujące przedsięwzięcia:

  1. Zakupiła jeden silnik zaburtowy do łodzi motorowej w posterunku PSR we Włocławku, charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa oraa.z niskimi kosztami eksploatacji.
  2. Wymieniła jeden eksploatowany silnik zaburtowy z roku 2003 do łodzi motorowej w posterunku PSR w Kruszwicy, na nowy charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa oraz niskimi kosztami eksploatacji.
  3. Wymieniła 1 szt. eksploatowanego komputera PC z roku 2002 na 1 szt. notebooka.

Państwowa Straż Rybacka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy w celu poprawy efektywności energetycznej w roku 2017 r. planuje wymianę eksploatowanego silnika zaburtowego do łodzi motorowej dla patrolu PSR w Bydgoszczy zgodnie z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony środowiska.Opublikował: Lech Szczepański
Publikacja dnia: 14.04.2020
Podpisał: Lech Szczepański
Dokument z dnia: 13.01.2015
Dokument oglądany razy: 17 387